5 sposobów na zwiększenie uroku ogrodu za pomocą donic betonowych

donice betonowe (3)

Z powodu swojej funkcjonalności oraz estetycznego wyglądu betonowe donice stają się idealnym rozwiązaniem do ogrodów, w których niezwykle ważne staje się zabezpieczenie roślin przed mocniejszymi porywami wiatru, a także zapewnienie im odpowiedniej przestrzeni do wzrostu. Ponadto będą godną uwagi propozycją dla osób, którym zależy na wytrzymałych dekoracjach przestrzeni, które okażą się opłacalną inwestycją na wiele długich lat. Dlatego też warto dowiedzieć się, jak zaprojektować taras z donicami betonowymi, aby zyskać niepowtarzalną i świetnie prezentującą się przestrzeń do wypoczynku.

Jak wykorzystać różne kształty donic?

Starannie wykonane betonowe donice ogrodowe często występują w różnych kształtach, które pozwalają na łatwe dobranie produktu idealnie komponującego się z pozostałą aranżacją całego ogrodu. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się między innymi betonowe donice okrągłe lub lekko owalne – w przypadku tego typu kształtów można z powodzeniem zdecydować się na zasadzenie pięknego krzewu lub wysoko rosnących kwiatów. W efekcie zaokrąglona konstrukcja pozwoli łatwo posadzić w taki sposób, aby tworzyły wyjątkowy bukiet.

Donice wykonane z betonu w prostokątnych kształtach okazują się z kolei bardzo dobrym wyborem dla osób, które chciałyby stworzyć w większych modelach kompozycje różnych roślin. Wówczas można bez większych trudności posadzić koło siebie kwiaty, które wyróżniają się na przykład różnymi kolorami. Warto jednak pamiętać o tym, że kompozycje powinny powstawać z roślin, które nie będą miały negatywnego wpływu na swój wzajemny wzrost.

Nowoczesne donice betonowe – jak dopasować je do odcieni tarasu?

Choć wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, produkowane obecnie donice betonowe ogrodowe nie muszą cechować się tymi samymi kolorami. Inwestorzy zyskują bowiem możliwość wyboru kolorystyki donicy, która okaże się najlepiej dobrana do odcieni przeważających w przestrzeni ogrodowej. To sprawia, że klienci coraz częściej decydują się również na odcienie, które skutecznie przyciągają wzrok i stają się tym samym wyjątkową ozdobą całego tarasu. Warto między innymi zwrócić uwagę wersje kolorystyczne proponowane przez producenta Kęsbet – donice znajdujące się w jego ofercie wyróżniają się pięknymi odcieniami kamieni rzecznych, a także różnego rodzaju grysów.

Co więcej, beton nie musi być jedynym materiałem, z którego powstają wybrane donice. Godnym uwagi rozwiązaniem okazuje się między innymi połączenie betonowych powierzchni z drewnianymi elementami, które bardzo dobrze prezentują się na tle natury. Decydując się na taką możliwość, warto dopasować deski znajdujące się na donicy do kolorystyki i aranżacji, w której utrzymany jest dom oraz taras. Warto ponadto zwrócić uwagę na fakt, że podobnie jak w przypadku poprzednich modeli betonowe donice wyróżniają się różnymi kształtami – inwestorzy mogą między innymi wybierać spośród donic owalnych oraz prostokątnych, a także zdecydować się na rozmiar danego produktu, który okaże się najlepiej dopasowany do ich oczekiwań i potrzeb.