Grill betonowy czy ceglany – który wybrać?

grill betonowy kesbet

Grill należy do jednych z najpopularniejszych sposobów przyrządzania pysznych posiłków. Wraz z nadejściem wiosny nabiera się dzięki nim nowego apetytu. A jaki model najlepiej przysłuży się amatorom smażenia na świeżym powietrzu? Grill betonowy czy ceglany?

Zalety i wady grilla z cegieł

Cegła o charakterystycznej, czerwonej barwie zdecydowanie wpisuje się w gust większości ludzi. Nie bez powodu przy jej pomocy powstaje tak dużo obiektów. Walory estetyczne są więc jej głównym wyróżnikiem, którego nie da się pominąć również w kontekście grillów. Wyglądają one bardzo dobrze, a przy okazji są w pełni funkcjonalne. Trzeba bowiem pamiętać, że cegła bardzo dobrze znosi wysokie temperatury i stosunkowo dobrze oddaje nagromadzone ciepło.

Niestety cegła dość łatwo ulega zabrudzeniom, więc trzeba przygotować się na staranną i regularną pielęgnację, jeśli chce się utrzymać wszystkie walory materiału przez jak najdłuższy czas. Ponadto ich budowa jest czasochłonna. Wymaga bowiem dużej precyzji, jeśli wszystko ma wyglądać profesjonalnie.

Grill betonowy – dlaczego warto?

O ile cegła świetnie wygląda sama z siebie, to beton architektoniczny stanowi doskonałe uzupełnienie aranżacji ogrodu. W otoczeniu zielonych krzewów i trawy prezentuje się nad wyraz dobrze. Dlatego właśnie grille ogrodowe betonowe cieszą się tak dużą popularnością.

Jednak najważniejszą zaletą materiału jest trwałość. To odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz warunki atmosferyczne surowiec. Zbudowany z niego grill betonowy wytrzyma zarówno bardzo wysokie, jak i niskie temperatury. Nie trzeba więc obawiać się srogich zim, które mogłyby spowodować pęknięcie cegły klinkierowej. Na dodatek bardzo łatwo utrzymać go w czystości. Nawet zwykły deszcz zmyje większość typowych zabrudzeń z powierzchni bez ludzkiej ingerencji.

Kiedy lepiej postawić na betonowy grill?

Grille z betonu znakomicie sprawdzają się w bujnych ogrodach ze względu na swoją estetykę. Jednak tak naprawdę są uniwersalne pod tym względem. Polecamy zamontować betonowy grill nawet w miejskich parkach czy części wspólnej osiedli mieszkaniowych. Ze względu na swoją trwałość posłużą mieszkańcom przez wiele długich lat. I to przy minimalnym wysiłku włożonym w ich konserwację.

Ile kosztują grille ogrodowe betonowe?

Na sam koniec należy jeszcze wspomnieć o cenie obu rozwiązań. W końcu może ona stanowić kartę przetargową przy wyborze modelu. Grille ceglane, oprócz znakomitego wyglądu i dobrej trwałości, wyróżniają się stosunkowo wysoką ceną. Obiekt o porównywalnych wymiarach z modelem betonowym będzie wyraźnie droższy. I to nawet wtedy, gdy zastosuje się cegły dziurawki lub kratówki w miejsce pełnych.

Inaczej wygląda to w przypadku alternatywy. Betonowy grill posiada liczne zalety, a jedną z nich jest atrakcyjna cena zakupu. W praktyce klienci otrzymują równie trwały, stabilny i funkcjonalny produkt, który jednak nie obciąża rodzinnego budżetu. A to jest wartością samą w sobie.

To powinno rozwiać wszelkie wątpliwości na temat tego, w jaki rodzaj grilla warto zainwestować.