Najczęściej spotykane stojaki rowerowe

Coraz częściej spotykanym środkiem transportu zarówno w małych, jak i dużych miastach, są rowery. Jest to ekologiczna alternatywa dla poruszania się samochodem, jednocześnie przynosząca korzyści dla zdrowia cyklistów. W odpowiedzi na ten trend konieczne jest zapewnienie elementów architektury miejskiej, takich jak zewnętrzne stojaki rowerowe, do których można przypiąć swój jednoślad, np. podczas zakupów w sklepie czy wizyty w salonie usługowym. Przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się więcej na ten temat!

Miejskie stojaki na rowery

Na rynku dostępne są różne rodzaje stojaków na rowery. Jednym z popularnych materiałów, z którego się je wykonuje, jest stal. Produkty stalowe charakteryzują się wyjątkową trwałością i odpornością na warunki atmosferyczne, co czyni je doskonałym wyborem do zastosowania w środowisku zewnętrznym. Równie często spotykane są stojaki betonowe, cenione za solidność i stabilność. Te ciężkie konstrukcje są nie tylko wytrzymałe i bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne, ale mogą także stanowić atrakcyjny element architektury miejskiej, dodając estetyczny akcent do otoczenia.

Chociaż do ich produkcji wykorzystuje się także inne materiały, takie jak aluminium czy tworzywa sztuczne, porządny stojak na rowery zewnętrzny powinien być wykonany raczej z betonu, stali lub połączenia tych dwóch opcji. Daje to gwarancję, że produkt przetrwa wiele sezonów, wpisując się w miejski krajobraz i służąc rowerzystom swoją praktyczną funkcją.

Zewnętrzne stojaki na dowolną ilość rowerów

Aby umożliwić mieszkańcom miast przypinanie i zabezpieczanie jednośladów w przestrzeni miejskiej, konieczne jest zapewnienie odpowiednich stojaków zewnętrznych – najczęściej szeregowych, czyli takich, w których rowery ustawia się w rzędzie równolegle do siebie. To proste, ale efektywne rozwiązanie, pozwalające na oszczędne wykorzystanie przestrzeni przy zachowaniu wysokiej funkcjonalności. 

Warto podkreślić, że stojaki rowerowe miejskie tego typu są dostępne w różnych wariantach pod względem pojemności. Od małych szeregowych uchwytów mieszczących kilka jednośladów, które nadają się idealnie na chodniki przed sklepami, po duże konstrukcje zdolne pomieścić dziesiątki rowerów, które znakomicie sprawdzają się na przykład przy dworcach kolejowych lub w parkach. Elastyczność w wyborze pojemności zewnętrznych uchwytów umożliwia odpowiednie dostosowanie infrastruktury rowerowej do wymagań i potrzeb danej lokalizacji, a jednocześnie zachęca mieszkańców i odwiedzających do korzystania z tego przyjaznego dla środowiska środka transportu.

Jak wybrać stojak pod rower?

Aby wybrać najlepszy stojak pod rower, dopasowany do Twoich potrzeb i oczekiwań, musisz wziąć pod uwagę przynajmniej dwie rzeczy. Po pierwsze określ, jaką powinien mieć pojemność – czy będzie do niego przypiętych 5, 10, a może 15 jednośladów? Po drugie, zdecyduj jaki materiał wykonania Cię interesuje – prosty, zewnętrzny uchwyt ze stali, czy cięższa opcja betonowa, wpasowująca się w miejski krajobraz? Wybierać możesz także spośród modeli o różnym designie, według swoich preferencji estetycznych. Z naszymi wskazówkami z pewnością dasz radę – powodzenia!