Ranking najlepszych betonowych stołów do ping ponga

betonowy stol do tenisa stolowego kesbet

Gra w ping ponga na świeżym powietrzu to rozrywka nie do przecenienia. Wystarczy mieć odpowiednio przygotowany do tego stół. Który jednak wybrać? Istnieje kilka ich rodzajów. Przedstawiamy poniżej najlepsze betonowe stoły do ping ponga, które sprawdzą się w każdych warunkach.

1. Malowany betonowy stół do ping ponga

To zdecydowanie najatrakcyjniejszy model ze względu na swoje walory estetyczne. Doskonale imituje wygląd stołów użytkowanych wewnątrz pomieszczeń. Tego typu stoły betonowe do tenisa stołowego impregnuje się lakierem ochronnym, aby farba nie schodziła wskutek działania deszczu lub silnego promieniowania UV. Można je pomalować na zielono lub niebiesko.

2. Stół do ping ponga betonowy do wkopania w grunt

Tylko stabilny stół zapewnia prawdziwą radość z rozrywki. Dlatego warto postawić na stoły betonowe do tenisa stołowego z wydłużonymi nogami, które wkopuje się w grunt. Dzięki temu wyróżniają się wyjątkową stabilnością bez względu na okoliczności. Należy jednak bardzo dobrze przemyśleć, gdzie powinny stanąć, ponieważ ewentualne przenosiny będą dość utrudnione. Niemniej jest to jeden z najlepszych dostępnych na rynku rodzajów stołów betonowych.

3. Wolnostojący stół do ping ponga zewnętrzny betonowy

Miłośnicy sportów na świeżym powietrzu równie chętnie sięgają po modele wolnostojące. Ich główną zaletą jest mobilność. Są więc lżejsze od pozostałych konstrukcji i trzeba znaleźć dla nich odpowiednio równą powierzchnię. Dlatego wolnostojący stół do ping ponga betonowy doskonale sprawdza się w szkołach, na osiedlowych placach zabaw i innych miejscach dysponujących dość dużą przestrzenią do zabawy.

A jak zrobić betonowy stół do ping ponga samodzielnie?

Najlepszym i najwygodniejszym rozwiązaniem jest zakup profesjonalnego stołu betonowego od producenta. Jednak niektórzy decydują się na samodzielną budowę konstrukcji. Co do tego potrzeba? Przede wszystkim odpowiednich narzędzi: młotka, wkrętaków, szlifierki, pacy czy piły. Oprócz tego niezbędna jest wylewka betonowa, pręty zbrojeniowe oraz płyty OSB.

Na samym początku należy przygotować płytę wiórową OSB. Powinna mieć co najmniej 8 cm grubości, dzięki czemu stół do tenisa stołowego betonowy będzie odpowiednio trwały. Po wyszlifowaniu powierzchni płyty trzeba wywiercić otwory służące do zamocowania stalowej siatki i umieszczenia prętów na nogi.

Następnym krokiem jest przygotowanie masy betonowej. Jej aplikacja powinna odbywać się przy pomocy pacy. Gdy tylko warstwa wyschnie, można przystąpić do szlifowania powierzchni papierem ściernym (o gradacji 60 lub 80). Po tym wystarczy jeszcze raz nałożyć beton i powtórzyć proces szlifowania.

Na samym końcu trzeba wykonać nogi. Pręty stalowe stanowią szkielet o długości ok. 100 cm. Wystarczy obudować je deskami o tej samej długości i wlać do środka masę betonową. Po tym etapie można zamontować betonowy stół do ping ponga we własnym ogrodzie. Nogi powinny znaleźć się ok. 20 cm pod ziemią, aby zapewnić konstrukcji stabilność.