W jakich miejscach sprawdzą się słupki betonowe?

W jakich miejscach sprawdzą się słupki betonowe?

Jako twardy i niezawodny materiał, beton sprawdza się w wielu miejscach. Przede wszystkim zaś tam, gdzie potrzeba naprawdę trwałych rozwiązań. W tym artykule skupimy się na trzech zyskujących coraz większą popularność zastosowaniach słupków betonowych: do siatki leśnej, ogrodzenia i sadu. Z pewnością spełnią one wszelkie wymagania.

Wytrzymałe słupki betonowe do siatki leśnej

Tradycyjnie przy tego typu zabezpieczeniach terenu wykorzystuje się drewniane paliki. Obecnie jednak tracą one na znaczeniu, ponieważ istnieją tańsze, a zarazem wytrzymalsze produkty. Mowa oczywiście o słupkach betonowych do siatki leśnej.

Wystarczy zamówić konstrukcję betonową o właściwym kształcie. Wówczas zaczepienie siatki leśnej nie będzie stanowiło żadnego problemu. Warto bowiem pamiętać, że posiada ona specjalne uchwyty, które eliminują konieczność zaopatrywania się w dodatkowe narzędzia.

Co zyskuje się dzięki betonowi? Głównie nieporównywalnie większą trwałość. Siatka leśna jest bowiem narażona na działanie bardzo różnych czynników zewnętrznych (np. niekorzystną pogodę, napieranie przez dzikie zwierzęta), które z biegiem czasu uszkadzają jej strukturę. Na szczęście odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz atmosferyczne słup znacząco wydłuża jej żywotność.

Estetyczne słupki betonowe do ogrodzenia

Każda posesja potrzebuje dobrego zabezpieczenia. Nie mniejsze znaczenie ma jednak jego dobry wygląd. Wysokie walory estetyczne słupków betonowych do ogrodzenia są na szczęście już szeroko znane. Dlatego można je zobaczyć przed licznymi domami.

Możliwość dostosowania materiału do własnych wymagań znacząco zwiększa zainteresowanie tym produktem. Wystarczy wspomnieć, że konstrukcje przeznaczone do ogrodzeń mogą przybrać zróżnicowane kolory (grys granitowy, kamień rzeczny, beton zacierany szary i inne).

Na dodatek same słupy da się zaprojektować na wiele sposobów. Dzięki temu ogrodzenia zyskują nierzadko fantastyczne kształty, choć większość stawia na ponadczasową klasykę. Niemniej warto pamiętać, że istnieje możliwość stworzenia produktów doskonale wpisujących się w założoną koncepcję.

Zabezpieczające teren słupki betonowe do sadu

Podobnie jak w przypadku powyższych słupów, również i tu liczy się połączenie trwałości z dobrym wyglądem. Słupki betonowe do sadu powinny bowiem stanowić ozdobę, która nie będzie kłócić się z naturalnym pięknem ogrodów. I świetnie wywiązują się z tego zadania. To oczywiście zasługa dostosowania ich pod względem estetycznym.

Co jednak równie ważne, beton nie zawiera żadnych szkodliwych substancji. Nie zagraża więc rosnącym w sadzie warzywom, owocom, kwiatom i innym roślinom.

Poza tym beton jest odporny na rozwój grzybów czy pleśni. A to jest szczególnie ważne w sadach, gdzie tego typu zagrożenia mogłyby zaszkodzić plonom.

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego, aby otrzymać więcej informacji na temat dostępnych u nas słupków betonowych do siatki leśnej, ogrodzenia oraz sadu. Przy okazji zaproponujemy wyjątkowe i korzystne rozwiązania w tym zakresie.